Iš visų matytų turistinių objektų mūsų didžiąją mergaitę labiausiai sužavėjo švyturiai. Sunku pasakyti, kuo jie taip patraukė, bet dažnai sakydavo, štai šiandien noriu aplankyti švyturį. Galbūt senoviniai sudėtingi laiptai, galbūt po to atsiveriantis vaizdas, bet kažkas labai užkabino. Man sunku ir suprasti, nes į visus švyturius su mažyle nelipome, palaukdavom tėčio ir didžiosios apačioje.
Ilgšis Erikas
Ilgšis Erikas (Lange Erik) yra 32m aukščio, viduje 138 laipteliai, kuriais užkopė mūsų didžioji. Švyturys pačiame salos šiauriniame gale. Jei iš tiesų, tai netgi čia pat esančioje salelėje, kuri sujungta su Oland sala ne taip ir seniai 1965aisiais. Kadaise čia gyveno ne taip ir mažai žmonių, šeimų, net veikdavo mažytė mokyklėlė vaikams. Mes su mažyle tuo tarpu praleidome akmenuotame paplūdimyje, kur daugybė iš akmenų sukrautų bokštų bokštelių – turų.
Aukštasis Janas
Šis švyturys yra pačiame pietiniame salos gale. Švyturys naudojamas dar ir šiandien. Tai pats aukščiausias švyturys Švedijoje, jo aukštis 42m ir jame 197 laipteliai. Sako, kad šis švyturys galėjo būti pastatytas rusų tautybės karo belaisvių. Bilietą į šį švyturį pirkome net 2 kartus. 🙂 Pirmą kartą prieš užlipant, o antrą.. Netoliese yra paukščių muziejus, ten pirkome bilietą dar kartą.. Bet paaiškėjo, kad muziejus nemokamas, o bilietas į švyturį, kuriame ką tik buvome.. Gerai, kad pasitaikė sumanus pardavėjas, ir sugebėjo pinigus mums grąžinti. 🙂 Taip išsigryninome pinigų – mokėjome kortele, grąžino grynais..
Žiedavimo stotis ir paukščių muziejus
Kai tik atvažiavome į pietinį salos tašką, iš kart buvo matyti milžiniškas paukščių kiekis. Paukščiai nutūpę visą pakrantę, akmenis, pievas ir supasi ant vandens. Čia eina paukščių migracijos kelias ir patogi vieta juos žieduoti. Tad čia įsikūrusi ir žiedavimo stotis. Kasmet apie 20 tūkst. paukščių gauna žiedus šioje stotyje. (Palyginimui Ventės rage kasmet žieduojama 50-70 tūkst.) Didžiulė paukščių įvairovė – žieduota net 377 rūšys. (Palyginimui Ventės rage 226 rūšys) Aplinkui matyti daug paukščių gaudyklių-tinklų, tiek ant vandens, tiek sausumoje. Kaip tik ir mes turėjome progą stebėti kaip milžiniškame tinkle skraido paukščiai, o žmonės-darbuotojai bando juos nuvaryti į kraštą ir sugauti. Šalia ir nedidelis nemokamas muziejus apie paukščius bei jų žiedavimą.
Informacija apie Lange Erik:
http://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%A5nge_Erik
Informacija apie Lange Jan:
http://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%A5nge_Jan
Ottenby ornitologijos centras:
http://www.sofnet.org/ottenbyfagelstation/start/
Parašykite komentarą