Mūsų didžioji (4m) zoologijos sodų mėgėja. Tad bent vieną zoologijos sodą aplankyti kelionės metu privalome. Pasirinkome visai neprastą Vesprem zoologijos sodą. Jis įsikūręs miesto pakraštyje, saulės kaitros išdegintoje plynėje. Skamba gal ir nelabai patraukliai, bet šilumą mėgstantiems gyvūnams tai rojus. 🙂 Žinoma, vengrai pasistengė ir zoologijos sode netrūksta medžių ir paunksmės tiems, kam jos reikia.. Mums patiko ir tai, kad keliaujant į zoologijos sodą pravažiavome ir pasigrožėjome iš arčiau 50m aukščio senoviniu viaduku.
Bilietas šeimai
Buvome pasiskaitę ir pasiskaičiavę, kad mums keturiems pigiau būtų bilietas šeimai. Kažkodėl iš pradžių mums norėjo parduoti atskirus bilietus, tik vargais negalais įtikinome jog norime šeimos bilieto. Tada moteriškė labai paslaugiai grąžino pirkimą ir įvykdė mūsų pageidavimą. Ačiū. 🙂
Nors aplinkui be zoologijos sodo nieko nėra, bet pats sodas lankomas, mums teko net pastovėti eilutėje, kad įsigytumėm bilietus. Tik įėję į zoologijos sodą turėjome rinktis kairėn ar dešinėn žingsniuoti. Kairėje nuotykių parkas, dešinėje beveik visi gyvūnai. Žinoma, mažylė nusprendė, jog jai būtinai reikia į nuotykių parką.. Tad nesuradę argumentų, jog zoo sodas įdomiau, kelionę pradėjome klyksmais.. 🙂 Bet tai ir buvo turbūt paskutinis mūsų mažylės išleistas garsas zoologijos sode.
Po zoologijos sodą
Kai tik mažylė išvydo gyvūnus, akys tik išsiplėtė, burnytė išsižiojo ir taip tykiai tik pasukiodama galvą išsėdėjo nešynėje visą laiką. Pirmojo zoologijos sodo šokas.. 🙂 Tiek gyvūnų ir tokių įvairių ji dar nebuvo mačiusi.. Praėjome pro lamas, elnius ir atsidūrėme prie lemūrų dryžuotomis uodegomis. Lemūrai labai patiko mums tėveliams. Gražiai ir patogiai įrengtos apžvalgos aikštelės prie liūtų ir tigrų, čia apsukome net porą ratų. Sniego leopardai su mumis žaidė žaidimą, “surask“. Nebuvo taip lengva tarp gausios žalumos, bet pavyko.
Pasigrožėjome įvairiais paukščiais. Nuo paukščių vedė takelis į miško tankmę. Svarstėme eiti ar neiti, bet pritrūkome laiko ir nebuvome. Negalime papasakoti ar verta. Kitas mūsų ir kitų lankytojų dėmesį prikaustęs reginys – žaidžiančios mažylės beždžionėlės. Atrodė, kad jos dar labai jaunos, nes netoliese tiesiog ramiai sėdėjo panašios, bet didesnės beždžionės. Tuo tarpu mažylės nenustygo nė minutei, šokinėjo, karstėsi viena ant kitos, timpčiojo, kepštelėdavo, myluodavosi. jas stebėdami šypsojosi visi. 🙂
Meškoms tuo tarpu matyt buvo per karšta. Teritorija joms skirta didžiulė, bet ji buvo visa tuščia. Tad grožėjomės kitoje tako pusėje esančiais paukščiais ir ant šakų patogiai snaudžiančiais meškėnais.
Galų gale atėjome į savaną. Čia mūsų laukė kupranugariai, zebrai, raganosiai ir žirafos. Nors reklaminiame zoologijos sodo stende puikavosi dramblys, bet paties dramblio čia neradome. Užtat viename iš pastatų aptikome šimpanzes. Joms skirta daug patalynės komplektų. Galėjome stebėti, kaip jos taisosi guolius..
Poilsio zonos
Zoologijos sode gerokai užtrukome. Jame nemažai žaidimų aikštelių. Tiksliai neskaičiavome, gal kokios trys.. Beveik visos aikštelės labai skirtingos. Tad čia praleidome gerą gabalą laiko. 🙂
Internete buvome skaitę, kad Vesprem zoologijos sodui trūksta užkandinių.. Mums pasirodė, kad jų tikrai pakankamai.. Gal dėl to, kad valgėme savo atsineštinius užkandžius.. 😉 O suolelių patogiai prisėsti yra beveik prie kiekvieno gardo. Prie kai kurių netgi įrengtos ypatingai patogios apžvalgos aikštelės.
Na ir tualetai, į kuriuos teko užsukti buvo tikrai puikūs ir nauji. 🙂 Mums pasirodė, kad visur takeliai pritaikyti vežimėliams. Neprisimenam nė vieno gardelio, kurio nebūtų galima pasiekti ratuotiems.
Zoologijos sode praleidome šiek tiek daugiau nei 3 valandas. Spėjome pamatyti viską, išskyrus mišką. Jei ne mažylės pietų miegas, mergaitės būtų norėjusios pabūti ir ilgiau..
Zoologijos sodo dydis mums pasirodė toks, kad jo jau negalima vadinti mažiuku, bet dar nėra toks išaugęs, kad būtų vadinamas dideliu. 🙂 Tiesa, jame įrengiamos naujos zonos, jis dar turi erdvės ir ateityje tikrai plėsis!
Oficiali Vesprem zoologijos sodo svetainė:
http://www.veszpzoo.hu/
Parašykite komentarą