Kiek prisimenu savo vaikystės slidinėjimą, griūti tekdavo dažnai. Ir man atrodo tai būdavo taip natūralu ir neskausminga. Bet, matyt, save prisimenu jau gerokai vyresnę nei keturmetę. Griūti ir atsikelti pasirodo yra dar vienas iššūkis!
Griūti ne pyragai
Įsivaizdavau, kad mažam vaikui griūti yra vienas juokas. Bent jau namuose ir daržely mūsų didžioji griuvinėja specialiai, šliaužioja grindimis, taip pat ant sniego guli, vartosi ir pan. Bet pasirodo, kad.. su slidėmis vaikams griūti nepatinka. 🙂 Ką daryti? Juk griūti tenka dažnai – priskaičiuojame dešimtis kartų per vieną slidinėjimo valandą. 🙂
Pirmiausia ėmėmės mums lengviausių priemonių.. Parodyti, kad griuvimas slidinėjant yra natūralus ir dažnai pasitaikantis dalykas. Tam tenka griūti patiems, pastebėti kitus nugriuvusius ir kalbėtis, kaip gera yra griūti ant minkšto puraus sniego..
Kada dar norisi griūti? Kai nugriuvus galima piešti sniego angelus rankomis, kai galima tiesiog išsitiesus pailsėti. O svarbiausia mums buvo, kad griūti yra geriau, nei klykti iš baimės. Po šitokio susitarimo galvojau visą slidinėjimą ir pragriuvinės, bet kažkaip po truputį, po truputį norisi griūti vis mažiau ir mažiau.. Nes vis tik tėveliai dažnai negriūna..
Kodėl negaliu atsistoti?
Kitas dalykas, kurį mes taip pat nelengvai supratome, kad.. nugriuvus atsistoti visai nėra paprasta! Radome visokių patarimų internete. Mums labiausiai patiko patarimas, kad reikia atsigulti ant nugaros, kaip malūnsparniui pasukioti kojas su slidėmis, kol jos susideda viena šalia kitos. Tada nuvirsti ant šono ir bandyti stotis. Nelengva paaiškinti, ką reiškia slides statyti statmenai kalno.. Mums geriausiai pavykdavo atsistojus šalia parodyti, kaip stovi mūsų slidės.
Labai padėjo ir tai, kad pradžioje, gal kokį mėnesį, didžioji slidinėjo be lazdų. Tada bent jau rankomis galima laisvai naudotis. Dabar mokomės stotis ir su lazdomis rankose – didžioji remiasi kumščiais į žemę ir tada keliasi.
Tobulėti tikrai dar yra kur, bet sunkiausius etapus jau įveikėme. 🙂
Pastaba: Kiekvienas vaikas vystosi savo tempu. Tai kas tiko mums ir mūsų dukrai nebūtinai turi tikti jūsų vaikui. Tai tėra mūsų patirtis, bet jokiu būdu ne patvirtintas būdas išmokti slidinėti.
Patarimai, kaip atsistoti:
http://www.skixc.com/survival-3-1.html
o gal dar kada prie progos parašytumėte, kokiais kriterijais rinkote slides mergaitei? Ir gal kokių pastebėjimų jau turite po pirmųjų bandymų?
Mūsų mažoji dar tik tokio pat amžiaus kaip Jūsų mažoji, bet vyras jau užsidegęs kitą žiemą ją mokinti slidinėti. Atkalbėti, matyt, nepavyks, tai reiks jau pradėti žvalgytis slidžių 🙂
Norėjau kada nors parašyti apie slides, tik nežinau ar šiemet. Tai trumpai pabandysiu čia. Ieškojome, kad tiktų ant batų. Tokias parduotuvėse radome.. vieninteles. Mūsų mergaitės sniego batai labai platūs ir daug kur netilpo. Pirkome senukuose. Na jos tokios labiau žaislinės, beveik neslysta. Nepasikelia kulnas, tai slidinėti turėtų būti sunku. Kitai žiemai jau pirksime rimtesnes, bet kaip pirmosios slidės pabandymui..galima buvo pakentėti.. Dar nepatiko, kad sunkiai užsisega, o lazdos gerokai per ilgos. Bet geresnių rasti ne slidinėjimo batams nelengva..
O apie dvimetinukų slidinėjimą man labai patiko šis straipsnelis, gal ir jums tiks.
http://www.crosscountryskier.com/2004-05/dec_2004_features_toddlers_can_ski.html
Man labai gražu, kai tėvai su užsidegimu bando pasidalinti savo žiniomis, pomėgiais. Tikrai nereikia perkalbėti, o jūsų dukra tikriausiai vis tiek kai ką pakeis taip, kad laikas ir pamokos jai tiktų. 😉
[…] slidinėjimo I Mokome vaiką lygumų slidinėjimo II Mokome vaiką lygumų slidinėjimo III Mokome vaiką lygumų slidinėjimo IV Mokome vaiką lygumų slidinėjimo V Mokome vaiką lygumų slidinėjimo […]