Kelionės į Švediją pabaigoje aplankėme jaukų žvejų kaimelį tarp aukštų pakrantės kalvų – Kaseberga. Netoliese, ant vienos iš kalvų, skandinaviškasis Stonehenge’as. 1500 metų senumo akmenų kalendorius ir įvairiomis legendomis apipinta garbinimo vieta.
Atvykstame
Į patį kaimelį turistams važiuoti neleidžiama, sukurta speciali aikštelė nutolusi gerą puskilometrį nuo kaimelio. Nieko papildomai neieškojome ir šį kartą palikome automobilį aikštelėje. Nežinodami nieko apie kalvas, ramiai išsitraukėme didžiosios dviratuką ir lygiu keliuku patraukėme link kaimelio. Labai aišku kur eiti nebuvo, pasidairėme schemos, bet jos nepamatę nuėjome palei gatvę. Mašinų ja beveik nevažiavo, tokia keista tyla ir ramybė be mašinų ūžimo. 🙂
Kaseberga
Kaimelis labai gražus, nedidelis, su senais, išpuoštais nameliais. Daug visai negrįstų gatvelių, ką retai bepamatysi kitur. Dabar nemažai namukų tapę poilsiniais ir žvejų jau nebesutiksi, bet tikrai galima pajusti ir senąją dvasią. Kaimelis nors ir labai nedidelis, bet turi savo uostą! Tuo metu, kai mes buvome, kaimelis dvelkė ramybe, ir žmonių beveik nebuvo matyti, kai išklysdavome iš pagrindinio takelio vedančio prie akmenų. Kaimelio pakraštyje, prie takelio vedančio link automobilių aikštelės, žaidimų aikštelė vaikams. Ten grįždami trumpam stabtelėjome, kad didžioji galėtų atsipūsti.
Karaliaus Ale akmenys
Iš kaimelio prie akmenų galima patekti dviem keliais – per uostą arba tiesiai iš kaimelio gilumos kopti į kalvas. Smagiausia būtų užkopti vienu takeliu, o į uosta nusileisti kitu. Mes tam nesiryžome, nes nežinojome atstumų, ar bus ne per sunku mūsų merginai. Bet jei tektų žingsniuoti dar kartą tikrai grįžtume per uostą. Takeliai gražiai sužymėti rodyklėmis, tad pasiklysti neteko. Bet užkopus į pirmąją kalvą jau labai norėjosi pamatyti tuos akmenis. Tik teko dar kartą nusileisti ir kilti į kitą kalvą! Čia mūsų didžioji neatrodė labai patenkinta, nes buvo tikrai statu ir užstumti dviratuką visai ne juokas. Bet stengėsi stengėsi ir įveikė. Tiesa, atgal nuvažiuoti ne ką lengviau, dar net baisiau, tad teko ir žemyn iš lėtuko eiti.
Ir štai mes prie akmenų! Vaizdas atsiveria nuostabus į visas puses. Patys akmenys irgi daro stiprų įspūdį. Tiesa, ant jų laipiojantys vaikai, kiek supaprastina viską ir atrodo magija numenksta. Bet tikrai manau aplankius akmenis, kai mažiau žmonių ar ypatingas oras, galima būtų pajusti visą akmenų jėgą. Iš akmenų sudėtas milžiniškas laivas, kuris buvo naudojamas ir kaip senovinis kalendorius, 12 saulės mėnesių po 30 dienų kiekvienas! Laivą sudaro 59 didžiuliai akmenys, o laivo ilgis net 67 metrai.
Legenda teigia, kad čia buvo palaidotas karalius Ale. Tuo tarpu archeologiniai kasinėjimai parodė, kad tikrai šioje vietoje būta ir kapavietės, rasti žmonių kaulai bei įvairūs namų apyvokos daiktai.
Daugiau apie Kaseberga:
http://sv.wikipedia.org/wiki/K%C3%A5seberga
Daugiau apie Ales Stenar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ales_stenar
http://www.alesstenar.com/eng/indexeng.htm
Parašykite komentarą