Išgirdus pavadinimą Kivik, man iš karto į galvą ateina akmens vaizdas. Žinoma, švediškas pavadinimas su akmenimis nieko bendra neturi, o priesaga “vik“ primena, jog miestelis netoli jūros įlankos. Bet akmenų netoliese radome ir labai daug!
Kungagraven – karališka kapavietė
Prie pat Kivik miestelio milžiniška, iš akmenų sukrauta, senovinė kapavietė. Atsiradusi maždaug 1000 metų prieš mūsų erą. Kapavietė prie pat kelio, tad jos nepastebėti neįmanoma, bet surasti, kaip į ją patekti ir kur įsigyti bilietus – užtruko. 🙂 Pasirodo bilietus įsigyti reikia mažoje mažutėlaitėje kavinukėje prie mažulyčio upeliuko. Ir į kapavietę įeiti reikia nuo kavinės pusės, tiltu per upelį. Mūsų didžioji negalėjo atsigrožėti čiurlenančiu upeliu, o mums tėveliams rūpėjo tik, kad ji neįkristų. 😀 Kada jau čia bepasigrožėsi ta gamta!
Į kapavietės vidų išgrįstas akmenimis įėjimas. Čia didžioji mūsų bėgo, kol užkliuvo ir gana skaudžiai nusileido ant akmenų. Matyt atsiliepė mūsų rūpestis jaustas prie upelio. 😉 Tada jau didžiąją sesutę apėmė toks nuovargis, kad teko nešti nešte. Viduje eksponuojami nepaprastai gražiai išpiešti akmenys! Žmonių figūros, laivai, žuvys, žvėrys ir visi jie paryškinti raudona spalva, kad būtų mums nesunku įžiūrėti! Jau buvome pasiilgę tokių piešinių, mums jie labai patinka! Tad, kad ir nukentėję, bet labai džiaugėmės aplankę kapavietę.
Tiesa, karališkas tik kapavietės pavadinimas, gal dėl dydžio – akmenų krūvos skersmuo net 75m. Karaliai joje palaidoti nebuvo.
Kivik obuoliai
Kivik miestelis labai garsus ir savo obuolių sodais. Per vieną tokį sodą važiavome Stenhuvuds nacionalinio parko link. Sode įrengta daug poilsio aikšelių, ir buvo tikrai nemažai žmonių.
Mes važiavome per Kiviks Musteri gamyklos teritoriją. Ten iš šalia augančių obuolių ir kitų vaisių, uogų, gaminami gėrimai, sultys, sidras, sriubos ir uogienės. Sodų viduryje, prie pat gamyklos milžiniška parduotuvė, kurioje didžiulis įmonės asortimento pasirinkimas. Galima aplankyti ne tiks sodus, bet ir paskanauti kavinėje ar restorane.
Nors parduotuvėje nieko neįsigijome, bet užtat labai apsidžiaugėme obuolių sode suradę stalelį su obuoliais, skirtais pardavimui. Viskas labai paprasta – pasiimi maišelį ir palieki atitinkamą sumą pinigų! Čia juk Švedija, ir pasitikėjimas žmonėmis didelis! Sąžiningai sumokėjome ir mes, labai pasidžiaugę, kad vėl turėsime šviežių vietinių obuolių! Obuoliai, pirkti Karlskronoje, jau buvo besibaigiantys!
Daugiau informacijos apie Kungagraven:
http://en.wikipedia.org/wiki/King%27s_Grave
Daugiau informacijos apie Kivik miestelį:
http://www.kiviktourism.se/
Daugiau informacijos apie Kivik Musteri:
http://www.kiviksmusteri.se/main/default.asp
[…] « Obuoliai ir karališkas kapas Kivik miestelyje […]