Olando saloje praleidome 6 dienas, apvažiavome beveik visus salos kampelius. Kai kur pavyko sustoti ir apžiūrėti nuo pradžios iki galo, kai ką tik pravažiavome. Tikrai liko dar ir nelankytų vietų. Manome, kad gal ne tiek ir daug jų beliko. 😉 Bet pabaigai keletas įdomių, mums patikusių, ar tiesiog netikėtų objektų.
Karaliaus siena
Karalius Karlas X nusprendė apsitverti savo salos galą. Paėmė ir pastatė 5km ilgio, 2m aukščio sieną, nuo vienos salos pakrantės, iki kitos. Ir į pietinį salos galą nebegalėjo patekti anei valstiečiai, anei pabėgti kilmingieji elniai. Sunku pasakyti, kas jam buvo svarbiau, ar išsaugoti elnius medžioklės plotuose, ar apsaugoti savo valdas nuo įsibrovėlių.. 🙂 Bet dabar tikrai gražu pažiūrėti į vidury niekur išdygusią 2m aukščio senovinę tvorą! Ji čia nuo 1653-ųjų.
Runa su poema
Akmuo išlikęs nuo 10to amžiaus. Jame runų rašmenimis iškaltos eilės, pagerbiančios savo valdovą – danų jūrų karalių. Akmuo visai nemenkas, aukštesnis už mus, ir gražiai sutvarkytas, kad mes puikiai galėtume matyti užrašus.
Nevykęs uostas
Kartais nevykęs projektas tampa turistiniu objektu! Apie 1850-tuosius metus švedai bandė sukurti uostą, bet pasirinko netinkamą vietą. Jūros bangos nenuilstamai plakė ir formavo visai kitokį uostą. Projektas tapo per brangus.. Ir šiais laikais jau matome vietoje uosto – įdomų iškyšulį ir gamtos parką!
Kupranugarių ferma
Mažylė miegojo ilgai, salos šiaurėje teko sukti ne vieną ratą.. Ir ką jūs manote mes matėme? Besiganančius kupranugarius! Pirmą kartą pravažiuodami net pasitrynėme akis, ar jos mums nemeluoja! Bet paaiškėjo, kad kupranugariai Olando saloje – tikrut tikrutėliai! Jei įdomu – užsukite į 14km šiauriau Borgholm esančią rančą.
Daugiau informacijos apie Karlo X mūrą:
http://www.aswedenattraction.com/sweden-attractions/king-karl-x-gustavs-wall.htm
Daugiau informacijos apie akmenį su runomis:
http://en.wikipedia.org/wiki/Karlevi_Runestone
http://www.lansstyrelsen.se/kalmar/sv/om-lansstyrelsen/om-lanet/besoksmal/historia/Pages/Karlevistenen.aspx
Daugiau informacijos apie uostą:
http://sv.wikipedia.org/wiki/Beijershamn
Daugiau informacijos apie fermą:
http://kamelranch.se/
Parašykite komentarą