Olando salos zoo ir atrakcionų parkas Ölands Djur & Nöjespark yra vienas labiausiai lankytinų objektų pietinėje Švedijos dalyje. Ir iš tikrųjų, prie jo matėme tiek automobilių, kiek nė vienoje kitoje Olando salos vietoje nebuvome matę. Kai pirmąjį kartą nuvykome vakarop, aikštelė buvo pilna pilnutėlė. Tiesa, pasirodė, kad neužilgo parkas užsidarys, tad mes nusprendėme ateiti kitą dieną.
Patenkame
Pasirinkome pirmadienio rytą, tik jam pravėrus duris lankytojams mes jau stovėjome prie durų. Dėl nemenkų kainų nusprendėme, kad į parką eis tik mūsų dičkė su tėčiu. Mes su mažyle vis tiek nesugebėsime pasinaudoti visais parko teikiamais malonumais. Kol tėtis su didžiąja pramogavo parke, aš tuo tarpu apsilankiau maisto parduotuvėje, ir kempinge grįžusi pamigdžiau mažylę.
Prie parko vartų stovi didžiulis klounas, netoli jo dar galima pasimatuoti vaikams ūgį, nes iki 1m vaikams įėjimas nemokamas. Visaip bandėme matuoti, didžioji visą laiką atrodė tokia ant ribos.. Iš anksto nežinojome reik mokėti, ar pavyks mokesčio išvengti. Prie kasų maloniai nustebino ūgio matavimo priemonė – kasininkė pro langelį iškišo ranką, pridėjo vaikui prie galvos ir trumpai pasvarsčiusi, nusprendė, kad vienas metras, tiks, galite eiti. 🙂
Štai ką papasakojo tėtis grįžęs:
Zoologijos sodas
Įėję pro pagrindinius vartus, susipažinome su parko planu bei patraukėme į pirmąjį objektą – terariumą. Jame rangėsi įvairios gyvatės, šildėsi driežai. Toliau kelias vingiavo pro susimąsčiusias gorilas, grakščiuosius flamingus bei aibę papūgų ir kitų mažesnių paukštelių.
Šiek tiek ilgėliau stabtelėjome prie ožių gardo. Pasirodo, kad į jį buvo galima netrukdomai patekti bei artimiau susipažinti su šių barzdočių gyvenimu.
Toliau eidami parko taku, stebėjome tapyrus, lamas, liūtus ir kitus egzotiškus gyvūnus.
Pabendrauti buvo galima ne tik su ožiais ir ožkomis, bet ir su mažomis, mielomis beždžionėlėmis, kurios aplipdavo kiekvieną, patekusį į jų teritoriją.
Atrakcionai
Pabaigai mūsų laukė atrakcionai. Pirmą kartą didžiosios gyvenime nusprendėme išbandyti besisukančius atrakcionus. Pradžiai išsirinkome tokį nei patį lėčiausią, nei patį baisiausią. Didžiuliame besisukančiame rate sukosi mažesni, kuriuose įsitvėrus į patogias rankenas, bus galima pajusti tikrai greitį. Didžioji užtikrino, kad tikrai labai nori jį išbandyti. Įsėdus ir pradėjus suktis, didžioji nušvito kaip saulė, bet kuo toliau, tuo greičiau sukosi ratas – šypseną pakeitė susikaupimas, o po kurio laiko noras kuo greičiau dingti iš šio rato. Teko stipriai apkabinus labai atsakingai įtikinėti, kad išlipti galėsime tik tuomet, kai sustos. Atrakcionui sustojus, didžioji išpyškino, kad jai patiko, bet gal susiraskime kokį šiek tiek lėtesnį. Išbandėme dar porą, kurie labai patiko. Vienas jų buvo labai lėtai rate besisukantys ančiukai, kuriuos aplink savo ašį buvo galima pasukti rankomis, kitas – smagus traukinukas.
Ką dar siūlo
Užbaigę zoo dalį, patekome į skulptūrų parką. Mus savo žvilgsniais lydėjo žmogaus dydžio indėnai ir kaubojai, daugybė milžiniškų dinozaurų.
Dar vėliau aplankėme vandens parką. Tiesa, nesimaudėme, bet pažiūrėti tikrai buvo į ką, nuostabiai mėlynas vanduo, milžiniškos vandens čiuožynės bei skaidri saulė.
Grįždami pašokinėjome pripučiamuose namukuose, bei, šiek tiek užkandę, išsikvietėme mamą, kad mus parvežtų į kempingą.
Parką galima ne tik aplankyti, bet ir apsigyventi namukuose. Juose galima dieną naktį stebėti savanos gyventojus – zebrus, stručius, antilopes..
Daugiau informacijos, deja, tik švediškai, bet su daugybe nuotraukų:
http://www.olandsdjurpark.com/
Kiti tokie parkai Europoje:
http://www.mytrips.lt/Diskusijos/Tema/Teminiai-ir-pramogu-parkai-Europoje/57
[…] Kitą dinozaurų parką matėme Švedijos Elando saloje: Zoo ir nuotykių parkas […]